Geçmişi Maziye Gönderen Program: NLP İle Zihinsel Detoks

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

NLP ile zihinsel DetoksNLP İle Zihinsel Detoks

NLP ile Zihinsel Detoks Programına katılan bir kişinin izlenimleri ve sonuçları. Bu güzel yazıdan dolayı kendisine teşekkür ediyorum.

 Buluşma

 13 Nisan Pazartesi saat ikiyi beş geçiyor. Beş dakika da olsa gecikmiş olmanın verdiği gerginlik içinde, Cengiz Bey'in Kozyatağı'nda bulunan ofisinin önüne varıyorum. O da bana yetişmek için arabasız gelmiş iş yerine. Otopark'ın anahtarı arabasında kaldığından, dışarıda park edecek yer ararken, tam binanın önünden mavi station bir araç çıkıyor. Uzun bir araba olduğundan rahatça park ediyorum ve içeriye giriyorum. Belki de apartmandan içeriye attığım on beş yirmi adım benim günlük yürüyüşümün binde birine denk geliyor. Oysa yaşantıma kattıkları, bir damladan koskoca okyanusu tanımaya benziyor.

Cengiz Bey, elli yaşlarında,  otuz yaş fiziğinde saçsız ve sakalsız, son derece güler yüzlü bir adam. 'İçeriksiz düşünmek ne demektir sence?' diye giriyor konuya. Afallıyorum. 'Neden bu kadar güçlü olmaya ihtiyacın var?' diye beni test etmeye devam ediyor. 'Ama ben...'lerimin arasından, ilk çocukluk anımı cımbızla çekiyor. Başlıyor bana yaşantımı, alamadığım kararları, geçmişten, hatta çok uzak geçmişten çağrışımlarla çalışan beynimi bana anlatmaya. Her şeyi anlamaya çalışıyormuşum ben meğerse. Yaşamam lazımmış, anlamam şart değilmiş. Bana iyi hissettiren zaten, iyiymiş. Etkileniyorum konuşulanlardan. İlk seans üç saate yakın vakit alıyor. İçerden şaşkın, hafif kroke olmuş ama güven dolu ve ikinci seansı merak ederek çıkıyorum.

Cuma günkü ikinci seansa kadar, Pazartesi ve etkileri devam ediyor. Daha fazla düşünüyorum, 'ne?', 'neden?' diye. İkinci seans, daha hızlı giriyor konuya. Tespitler havada uçuşuyor, ve doğrular. 'Manipülatör mü bu adam yahu?' derken tam, Cengiz Bey beni bir iç yolculuğa çıkartıyor. Tam yirmi sekiz yıl öncesine. Her tebessümümün içindeki hüzünle, zaman zaman içinde kaldığım çaresizlikle, panikle, mide yanmasıyla karşı karşıya kalıyorum. İçimin cama yapışmış buğusunu birinci tekil kişi olup izliyorum. Ve bir darbede yerle bir oluyor her şey. O an anlıyorum. Bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmayacak bu yaşamda, bu tecrübede.

Yeterince zeki bir insan olduğunuzu düşünmüyorsanız, NLP ve Zihin Detoksu Programı size uygun değil. Çünkü yeterince zeki değilseniz bu kadar katmanlı sorunlarınız da olmaz. Hayatı basite indirgeyip, olması gereken zaman ve mekanda yaşayabilirsiniz. Ama büyük şehirde yaşıyorum, iş hayatının içindeyim, geniş bir sosyal çevrem var, hayatımın bir döneminde çok eşli cinsel yaşamı seçtim, başımdan bana iyi gelmeyen şeyler geçti diyorsanız ve değişmek istiyorsanız, NLP sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Sizin de bu katkıyı kendinize vermeniz, zamanı ayırmanız ve değişimi yaşamaya istekli olmanız ön şartıyla.

Üçüncü ve dördüncü seans, sohbet ve bilgi aktarımı şeklinde geçiyor. Artık hayatınızın iplerinin sizin elinizde olduğunu günlük yaşamınızda da keşfetmeye çalışıyorsunuz. Bir kere daha fazla gülüyorsunuz. Olaylara verdiğiniz tepkilerin, başka hangi olayların çağrışımları olduğuna dikkat etmeye başlıyorsunuz. Seanslarda, tahtaya geçip, sorunu kendiniz yazıp, kendiniz çözümlemeye başlıyorsunuz. Elektrik süpürgesi konsantrasyonunuzu artık eskisi gibi bozamıyor ve sevgilinizle olan sıkıntılarınız, önceki kadar büyümüyor içinizde. Durdurmuş olduğunuz zamana uyumlu olarak akmaya başlıyorsunuz hayatta. İçinizi dengeli hissetmeye, dış dünyayı da oluşuyla kabullenmeye başlıyorsunuz.

 Değişim ve Büyüme

Dört yaşındakı, meraklı, şaşıran, heyecanlı ama asla kaygılı olmayan çocuk büyüyor. Kirlenmemiş ve tertemiz büyümüş olabilecek hayaletinizle, yani potansiyelinizle bütünleşiyor ve hayata çok daha olumlu ve olgun bakar hale geliyorsunuz. Kararlar alıp, uygulamak bundan böyle çok daha kolay. Kendinize baktığınız ayna şimdi tertemiz ve net. Kızgınlıklar, kırgınlıklar çok daha kısa sürüyor ve işte bu sebepten batın'da kökü olan her şey zahirde çok daha parlak eski size göre.

Bir Katılımcının yazdıkları.

İlgili Linkler:

WhatsApp Randevu

 

 

TOP