Cengiz Eren

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

cengiz.eren

  • Cengiz Eren NLP Uzmanı ve Eğitmeni

  • Elektrik Mühendisi
  • İ.Ü. İşletme iktisadi Enstitüsü
  • NLP Uzmanı ve Eğitmeni
  • NLP İçerik Sizi Düşünmek,  Okunmuş Yazılar, Küçük Büyük Yazılar kitaplarının yazarı
  • http://www.erenlp.com
  • http://www.facebook.com/cengiz.eren
  • http://twitter.com/cengiz_eren
  • http://www.linkedin.com/cengizeren
  •  Egeli bir demiryolcunun oğlu olarak Adana Yenice'de dünyaya gelen, çocukluğu Misis'te (şimdi adı Yakapınar) geçen Cengiz Eren İlkokula Ceyhan GaziOsmanPaşa ilkokulunda başladı. FevziPaşa ve ZühtüPaşa (İstanbul) İlkokullarında paşa paşa okudu. Kadıköy Orta Okulu (adi değişti Kenan Evren Lisesi oldu) ve HaydarpaşaLisesi'ni (yeri değişti ve yeri Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi oldu) bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nden elektrik mühendisi olarak mezun oldu. Görüldüğü gibi, hemen hemen bütün okulların adı değişmiş durumda. Türkiye'de geçmiş değerler ve geçmiş hatıralar kolaylıkla yokediliyor ve kişiler geçmişlerini kaybediyorlar.

Elektrik Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği diplomasını aldıktan sonra,  Ereğli Demir ve Çelik fabrikası'nda Mustafa Kemal'in annesinin adı verilen (Zübeyde) Yüksek Fırın Montajında ve daha sonra aynı kuruluşun Çelikhanesinin, 3.ncü konverter tevsiatında 3,5 yıla yakın bir süre çalıştı. Burada yapılan montaj çalışmalarında yaklaşık 150 kişilik işçi ve 4 mühendis kadrosunu yönetti. Yüksek fırın zamanında bitmesine rağmen, gerekli hammadde bağlantıları yapılmadığı için yaklaşık iki yıl kadar bitmiş bir durumda bekledi. Türk ekonomisi yaklaşık 4.000.000 çeliği bu süre zarfında üretmek yerine ithal etmeye devam etti.

Proje Bürosu

Daha sonra İstanbul'da açtığı mühendislik bürosunda Elektrik Mühendisliği ve proje hizmetleri veren Cengiz Eren, yaşadığı Ereğli tecrübesinden sonra farkettiği, yönetim konusunda bilgi sahibi olması gereğini hissederek İşletme İktisadı Enstitüsü akşam bölümüne başladı ve 1981 yılında bitirdi. İşletme İktisadı Enstitüsüne başlarken, Business Week dergisinde çıkan bir reklama müracaat ederek bağlantı kurduğu The McGraw-Hill Companies'in Türkiye Temsilciliğini aldı.

İşletme İktisadı Enstitüsü'nü bitirdikten sonra İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği İMED yönetim kurulunda da 4 yıl görev yaptı. Bu süre içinde derneğin bir merkezi olması için yapılan çalışmalarda yoğun olarak yer aldı. İMED şu anda Taksim'deki merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.

NLP Neuro Linguistik Programming

1985 yılında tenis oynamaya başladı.Tenis oynamaya başladıktan sonra kendisine hediye edilen’Tennis The Mind Game’ isimli kitaptan Neuro Linguistic Programming NLP’nin varlığını öğrendi. Bu modeli oluşturan iki kişiden biri olan Richard Bandler’den Meta Master Practitioner, Master Practitioner, Design Human Engineering, Persuasion Engineering, ve Trainer of NLP eğitimlerini ve sertifikalarını aldı.

Bu sürede en önemli faaliyeti İngilizce içerikte öğrendiği modeli, Türkçe olarak modellemeye de başladı.  1998 yılı Ocak ayından itibaren kurduğu Türkiye’deki ilk NLP Enstitüsünde  kişisel uygulamalara ve grup eğitimleri ile çalışmalarına devam etmekte. Türkiye’de NLP ve değişim konusunda ilk defa yapılan bu uygulama, Tempo dergisinin 29 numaralı 22 Temmuz 1998 tarihli sayısında '4 Saatte Kendinizi Değiştirin' başlığıyla kapak konusu olarak işlendi.

NLP Braingineering

Bu tarihten sonra çeşitli radyo, TV programlarında, basın ve yayın organlarında yer aldı. NLP teknikleri kullanılarak şirket yöneticilerine ve çalışanlarına, karar stratejileri, öğrenme stratejileri, motivasyon stratejileri, iletişim ve ikna teknikleri ve İş Hayatında NLP uygulamaları konusunda seminer ve danışmanlık hizmetlerini de isteyen kişi ve kuruluşlara vermeye başladı.

NLP Seminerleri, Modeller, Kavramlar

İçeriksiz Düşünme modeli, her alana uygulanabilecek bir kavram olarak ortaya atıldı ve  bu kavram İçerik Sizi Düşünmek kitabında detaylı olarak anlatılmaktadır. Katı, Sıvı, Gaz Modeli, Elektrik Devre Modeli, Eren Altıgeni, Mustafa Kemal Modeli, Farkındalık Hipnozu, Beklentisizlik, Duygusal Kekemelik, İçerisi Dışarısı, Zihinsel Detoks gibi çok çeşitli kavram ve modellerle NLP ve Değişim süreçlerine çok önemli katkılarda bulundu. Bu kavramlar bir çok içerikte kullanılarak kişilerin kaynaklarını kolaylıkla kullanabilmesini sağlayabilmektedir.

Tempo Dergisi

Tempo dergisi ile birlikte verilen ‘4 Saatte Kendinizi Değiştirin’ ve Beyaz Yayınları tarafından yayınlanan ‘İçerik Sizi Düşünmek’ Okunmuş Yazılar, Küçük Büyük Yazılar kitaplarının da yazarı olan Cengiz Eren, NLP Braingineering’in kurucusu olup kaynaklarımızın kullanılması konusunda uygulama ve seminerlere devam etmektedir. Gelişmenin istek ve merakla olabileceğine ve beynimizin düşündüğümüzden daha hızlı düşündüğüne , zihinsel açıdan engelsiz ve sınırsız yaşamanın bizi bütün isteklerimize kaynaklarımız ölçüsünde kolayca ulaştırabileceğine bütün duyuları ve vücuduyla inanmaktadır.

Tenissever Grubu

Tenis oynayan kişilerin bilgi alışverişini sağlayabilmek için 19 Mart 2002 yılında kurduğu Tenissever Grubu,  kitap okurlarının okuduğu kitaplara ait yorumları paylaşabildiği Kitapsever grubu çok sayıda üyesi ile bilgi alışverişini sağlamaktadır. Bu gruplar Yahoo'da ve daha sonra da Facebook'ta da  kurulmuştur.

Köşe Yazıları

2002-2007 yılları arasında Milliyet Cumartesi eklerinde "NLP Hayatınızı Siz Yönetin " köşelerini yazan Cengiz Eren  web sitesinde bulunan  çok sayıdaki yazısı ile NLP tekniklerinin yazı içeriğinde nasıl kullanılabileceğini de göstermektedir. Milliyet Gazetesinde yayınladığı yazılar  Küçük Büyük Yazılar adı ile Beyaz Yayınlarından yayınlandı.

Bize aktarılan bilgilerin İçeriksiz modelinin algılanması gerektiğini ifade eden Cengiz Eren, bize ulaşan dış önermeleri gücümüz varsa reddetmemiz gerektiği, eğer bu mümkün değilse mutlaka dış önermelere karşı önerme üretmemiz gereğinin düşündüğümüzden daha önemli olduğunu da belirtmektedir.

Bilgi ve Bilgi içindeki İçerikler

Değişimin sayısal ve davranışsal olarak ölçülebildiğini ifade eden Cengiz Eren, bilgi içinde bulunan  ve bilgiyi üreten kişi ile ilgili içeriklerin temizlenmesinin önemli olduğunu sağlamaya çalışmaktadır.

Zihinsel Detoks

Bugün gelinen noktada "bilinçaltı" kavramının yanlış adlandırıldığını ve aslında bilinç altı diye bir yapı olmadığının da farkına varmıştır. Zihinsel Detoks bilgi aktarımlarında değişim sürecinin ne kadar hızlı olduğu da görülmektedir. Kişisel ve Kurumsal seminerler için arayabilirsiniz, kendiniz karar vererek.

Tedavi için doktora, Değişim için bize gidiniz

Görüşmek istediğinizde mail atabili, arayabilir, bilgi alabilir, NLP Braingineering merkemize randevu alarak gelebilirsiniz. Hayatınızı yönetmeye başlamak kaynaklarınızı kullanmak ve istediğiniz sonuçlara ulaşmak için. 0216 4641727 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

İlgili Linkler:

 

 

Yorumlar   

+2 #3 fare korkusuzeki arda 01-03-2015 22:44
fareden korkuyorum bu korkumu yenmek istiyorum
bana yardımcı olursanız sevinirim.
+1 #2 Zihinsel DetoksC. Eren 11-12-2014 14:31
[silindi]www.er enlp[silindi]/n lp-ile-zihinsel -detoks.html
+3 #1 danısmacanan özgür 21-11-2014 10:26
Cengiz BeyMerhabalar
Dun akşam danısanınız olan bir arkadasım tarafından yonlendırıldım. uzun zamandır nlp ıcın destek almak ıstıyordum yasadıgım olumsuz şartlardan dolayı maddi olarak gercekleştireme dim.seans ücretini öğrenmem mümkün mü?
teşekkürler:)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP